Zaufaj nam

Kukuruku przyjazne dzieciom

Drodzy Rodzice, jeśli wciąż nie wiecie kto będzie się opiekował Waszym maluszkiem kiedy wrócicie do pracy i trudno Wam podjąć tę decyzję, bardzo chętnie Wam pomożemy. A może Wasz malec wciąż może zostać z Wami przez cały dzień ale wyrywa się do innych dzieci oraz wspólnej nauki i zabawy?
Dla dziecka, które spędza dużo czasu ze swoimi bliskimi, głównie z rodzicami, pozostanie w nowym miejscu z nowymi ludźmi na kilka godzin może być trudne. Taki smyk musi się przystosować, przyzwyczaić, poznać nowy świat, w którym będzie spędzał ponad pół dnia z dala od mamy i taty. Konieczne jest zaufanie do wychowawcy zarówno dziecka, jak i rodzica. Jeżeli macie obawy jak Wasze dziecko odnajdzie się w nowej sytuacji zapraszamy serdecznie, przyjdźcie do nas razem – poznamy się, pobawimy w naszym ogrodzie i na placu zabaw, porozmawiamy o nowym rozdziale w życiu Waszym i Waszej pociechy.

Domowe przedszkole

Punkt Przedszkolny Kukuruku istnieje od 2013 roku i jest jedyną taką placówką w dzielnicy Półwieś. Nasze przedszkole to duży dom z ogromnym ogrodem, sadem i grządkami. Naszym największym marzeniem jest podarowanie dzieciom poczucia bezpieczeństwa, najlepszej opieki, wychowania i kształcenia. Stawiamy na swobodę w działaniu i zabawie oraz możliwości rozwijania uzdolnień. Wychowankowie Kukuruku są starannie przygotowywani do szkoły zarówno pod względem emocjonalnym jak i wiedzy merytorycznej.

Głównym założeniem naszego przedszkola jest edukacja i wychowanie dzieci w małych grupach, w warunkach niemalże domowych. Kilkuosobowa kadra bacznie przygląda się rozwojowi każdego dziecka i udziela pomocy w razie potrzeby, stawiając jednak nacisk na naukę samodzielności. Przedszkolaki mogą uczestniczyć we wszystkich zajęciach, nie są jednak do tego zmuszane. Zajęcia odbywają się w grupach wiekowych: 2-4 lata i 5-6 lat. Swobodna zabawa, posiłki i pobyt na dworze to czas kiedy dzieci są razem, w myśl naszej idei: młodsi uczą się od starszych, biorą z nich przykład, usprawniają komunikację i czynności samoobsługowe, a starsi opiekują się młodszymi, uczą się szacunku i tolerancji, pomagają i pokazują jak się wspólnie bawić i uczyć.

Nauka przez zabawę

Praca z dziećmi

Nauczyciele w Kukuruku dostosowują metody i formy zajęć do wieku i liczby dzieci, a także do ich możliwości psychofizycznych. Praca z dziećmi odbywa się w grupach do 12 osób, pod okiem siedmioosobowej kadry z wykształceniem wyższym kierunkowym. Najważniejszym celem jest przyswojenie wiedzy przez dziecko w taki sposób aby czuło, że nie jest do niczego zmuszane, a nauka i zdobywanie wiedzy mogą być przyjemne.

Dzieci uczestniczą w różnorodnych zajęciach: językowych, umuzykalniających, plastycznych, teatralnych, ogrodniczych, kulinarnych, sportowych. Na zajęcia często zapraszamy rodziców, aby mogli zobaczyć na czym polega praca nauczyciela przedszkola, zaobserwować jak funkcjonuje ich dziecko w grupie i jak wyglądają zajęcia zorganizowane przez przedszkole.

Nauczyciele w porozumieniu z dyrekcji tworzą programy autorskie aby edukacja dla dzieci była ciekawsza i urozmaicona. Jesteśmy pod stałym nadzorem Kuratorium Oświaty w Opolu oraz uzyskaliśmy pozytywną ocenę z ewaluacji zewnętrznej.

Opieka i wychowanie

Stały kontakt z rodzicami

Zaopiekowanie się dzieckiem to podstawowe i najważniejsze zadanie przedszkola. Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo dzieci, dlatego też postaraliśmy się o uzyskanie pozytywnej opinii opolskiego komendanta straży pożarnej oraz Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. Stworzyliśmy bezpieczne i przyjazne warunki dla przedszkolaków.

Dzieci mają do dyspozycji przestronną, kolorową salę z atestowanymi meblami wypełnionymi zabawkami, książkami, grami edukacyjnymi i pomocami dydaktycznymi. Nauczycielki przedszkola organizują czas pracy tak, aby w razie konieczności pracować z dziećmi indywidualnie. Z rodzicami utrzymujemy bliskie relacje, pełne ciepła i wyrozumiałości. Doskonale wiemy, że wspólnie z rodzicami wychowujemy ich dzieci.

Dla zapewnienia bliskiego kontaktu mamy telefon na sali przedszkolnej, własny e-mail, stronę na Facebook, grupę zamkniętą na Facebook tylko dla rodziców naszych przedszkolaków. Umożliwiamy bezpośredni kontakt z właścicielką przez Messenger. Rodzice na bieżąco są informowani o zachowaniu swoich dzieci, ich postępach i osiągnięciach, a także wydarzeniach organizowanych przez Kukuruku.

Praca z dziećmi

To dla nas przyjemność

Pakiet edukacyjny

Każdy przedszkolak otrzymuje swój własny pakiet edukacyjny - książkę, zeszyty z kartami prac, wyprawkę plastyczną oraz teczkę na prace plastyczne i wszelkie narzędzia potrzebne do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

Programy autorskie

Dla urozmaicenia roku szkolnego nauczyciele piszą programy autorskie, które uwzględniamy w rocznym planie pracy przedszkola, np.: Kolorowe Dni, Biały Ząbek, Poznajemy kontynenty, Jarzynkowo i wiele innych.

Zajęcia dodatkowe

Na życzenie rodziców organizujemy zajęcia dodatkowe spoza oferty przedszkola: zajęcia szachowe ze szkołą Czarny Koń, indywidualna terapia logopedyczna z CLIPP

Baza dydatktyczna

Przedszkole dysponuje ogromną i niezwykle różnorodną bazą dydaktyczną. Wykonujemy z dziećmi prace plastyczne wszelkimi dostępnymi metodami, gramy na instrumentach, wprowadzamy elementy integracji sensorycznej, organizujemy zabawy z chustą Klanza